Still you Just Better!

Everyday | Every Time

+90 543 631 65 76

Yüz Estetiği

İnsanların yaşam koşulları, maruz kaldığı güneş ışığı, beslenme şekilleri ve zararlı alışkanlıkları nedeni ile ilerleyen yaşlarda belirli oranlarda yüzde kırışıklık ve sarkmalar meydana gelir. Bu durumdan rahatsız olan kişiler ise yüz estetiği uygulamasına başvurur. İyi bir uzman doktor tarafından yapılan ve yüzün yapısına en uygun yöntem ile daha genç görünmek mümkündür.

Günümüzde toplumlar görünüşe daha çok önem verir hale gelmiştir. Yüz ve vücutlarına verdikleri değer ve bakım artmıştır. Bu nedenle de ortaya çıkan yeni estetik yöntemleri büyük ilgi görmektedir. Yüz estetiği en çok ilgi gören estetik türü olarak karşımıza çıkmaktadır. Yüz estetiği denildiğinde ise, yıllar geçtikçe deforme olan ciltte meydana gelen sarkma ve kırışıkların giderilmesi olarak bilinir. Fakat birden fazla çeşidi ile yüz estetiği insanların dış görümünü değiştirir.

Yüz Estetiği Kararı Verilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yüz estetiği direk görsel bir durum olduğundan iyi araştırılması gereken bir uygulamadır. Maddi açıdan da maliyetli olan yüz estetiği için doğru doktor ve doğru bir yer seçilmelidir. Ayrıca yüz estetiği operasyonları ameliyatsız olarak da yapılmaktadır. Yüz germe işlemi özellikle operasyon şeklinde yapılmamaktadır. Sıvı likit yüz germe işlemi olarak bilinen bu uygulama son yıllarda ülkemizde de yapılmaktadır.

Yüz Estetiğinde Sıvı Likit Yüz Germe İşlemi

Elmacık kemikleri hattında ve şakak bölgelerinde uygulanan bu bölgelere hacim kazandıran yöntem sıvı likit yüz germe olarak adlandırılır. Eski hacimlerinin geri kazanılması için ilgili bölgeye dolgu işlemi uygulanmaktadır. 18 ay kalıcılığa sahip bu yöntem ile ağrı hissetmeden gergin ve genç bir görünüm sağlanır.

Yüz Estetiğinde Örümcek Ağı İşlemi

Yüz estetiği yöntemlerinden biri olan örümcek ağı tekniğinde iğneler ile geçici etkisi ve ipler kullanılır. Kollojen ve fibroblast üretimi sonucunda ciltte yenilenme meydana gelir. Bu müdahale ile hoş görünümlü bir yüze kavuşulur. Ayrıca işlem sırasında hastanın ağrı acı hissetme durumu da söz konusu değildir. Birkaç saat içerisinde normal hayatına geri dönüş yapabilir. Mutlu bakışlar ve güler yüzlerin yanı sıra daha genç görünmek günümüzde çok daha kolaydır.Botox Uygulamaları

Botoks yüz de meydana gelen kırışıklıkları ve deride ki çizgileri geçici bir süreliğine yok eder. Botoksun etkisi genellikle 4-6 ay süre boyunca devam eder. Etki süresi de kişiden kişiye göre değişiklik gösterir. Bu süreye uygulanan kişinin yaşı ve uygulama bölgesi de etki eder. Oldukça kısa süren botoks, kaz ayağı, boyun, alın bölgesinde rahat bir şekilde uygulanır. Uygulama süresi de genellikle 15 dakika sürer. İşlem bittikten sonra herhangi bir ağrı hissedilmez. Botoks uygulamaları kişiyi olumsuz yönde etkilemez ve normal hayata dönmenizi sağlar. Bu konuda doktorunuzdan daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yüz Estetiğinde Botoks

Alın, göz çevresi, burun yanı, dudak üzeri çizgiler, kırışıklıklar ve boyun bölgesinde alanında botoks uygulaması yapılır. Botoks yüzün bu bölgelerinde meydana gelen çizgi ve kırışıklıkları kısa sürede yok eder.

  • Yaş itibari ile meydana gelen kırışıklıklar
  • Göz kenarı çizgileri
  • Dudak üstünden oluşan ince çizgiler
  • Kaş kaldırması ve istenilen pozisyona getirilmesi gibi durumlar da yüzde botoks uygulaması yapılır.

Botoks Öncesi ve Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Botoks yaptırmaya karar verdiyseniz öncesinde mutlaka kullandığınız ilaçlar varsa onları en geç 1 hafta öncesinden bırakmak gerekir. Kullanılan ilaçlar ciltte şişkinlik ve morarma yapabilir. Alkol tüketiminiz varsa en az 10 gün öncesinden alkol ve sigarayı bırakmak gerekir. Herhangi bir hastalığınız varsa bu konuda doktoru bilgilendirmeniz de fayda var. Botoks uygulamaları yapıldıktan sonra da dikkat etmeniz gereken belli noktalar bulunur. Düzenli olarak spor ve saunaya gidiyorsanız eğer bir süre ara vermeniz de fayda var. Sauna ciltte şişkinlik yapar. Bu nedenle bir süre ara vermelisiniz. Botoks işlemi yapıldıktan bir süre sonra makyaj ve cilt bakımı gibi ürünlerden de uzak durmalısınız. Bir süre boyunca cildinize herhangi bir kimyasalı değdirmemek de fayda var. Doktorun verdiği ilaçlar dışında herhangi bir ürün kullanılmaması gerekir. Cilde bağlı olarak bir yan etki meydana gelebilir. Ancak yan etki pek görülen bir durum değildir. Bu durum kişiden kişiye göre değişiklik gösterir.

Estelot Sağlık Turizm Acentesi

4 Yorum

Georgia Reader

Et rerum totam nisi. Molestiae vel quam dolorum vel voluptatem et et. Est ad aut sapiente quis molestiae est qui cum soluta. Vero aut rerum vel. Rerum quos laboriosam placeat ex qui. Sint qui facilis et.

Aron Alvarado

Ipsam tempora sequi voluptatem quis sapiente non. Autem itaque eveniet saepe. Officiis illo ut beatae.

Nolan Davidson

Distinctio nesciunt rerum reprehenderit sed. Iste omnis eius repellendus quia nihil ut accusantium tempore. Nesciunt expedita id dolor exercitationem aspernatur aut quam ut. Voluptatem est accusamus iste at. Non aut et et esse qui sit modi neque. Exercitationem et eos aspernatur. Ea est consequuntur officia beatae ea aut eos soluta. Non qui dolorum voluptatibus et optio veniam. Quam officia sit nostrum dolorem.

Kay Duggan

Dolorem atque aut. Omnis doloremque blanditiis quia eum porro quis ut velit tempore. Cumque sed quia ut maxime. Est ad aut cum. Ut exercitationem non in fugiat.

Nasıl yardımcı olabiliriz?