Still you Just Better!

Everyday | Every Time

+90 543 631 65 76

Göğüs Estetiği

Göğüs estetiği diğer bir adı ile meme büyütme ve küçülme olarak bilinir. Kadınların çocuk emzirme dönemlerinden sonra meydana gelen göğüslerde sarkma nedeni ile başvurduğu göğüs estetiği operasyonudur. Birçok kadın meme estetiği konusunda yeterli bilgiye sahip değildir. Bu nedenle de yanlış yapılan müdahaleler sonrası geri dönüşü zor sorunlar ortaya çıkmaktadır.

Meme büyütme operasyonunda şeklini muhafaza eden protezler kullanılmaktadır. Bu protezler silikon sızması gibi sorunları ortadan kaldırıyor. Son yıllarda uygulanan bu yeni uygulamalar ile silikonlarda daha önce yaşanan sorunlar çözülmüştür. Ayrıca tıptaki sürekli yaşanan gelişmeler her alanda olduğu gibi göğüs estetiği operasyonlarının daha basit bir hale getirmiştir.

Vücut estetiği ameliyatından önce doktorunuz size uymanız gereken belli kurallardan bahsedecektir. Sigara ve alkol kullanımınız varsa özellikle karın germe gibi bir ameliyat olacaksanız 2 hafta öncesinden mutlaka bırakmanız gerekir. Ameliyat öncesinde kullanılan her bir ilacın bırakılması gerekir. Enfeksiyon kapılması sonucunda ameliyatın ertelenmesi gerekebilir. Ameliyat öncesinde doktorun size vermiş olduğu programı mutlaka uygulamalısınız. Vücut estetiği ameliyatlarında genellikle lazer ve liposuction yağ aldırma tekniği kullanılır.

Göğüs Estetiğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Doğum sonrası ya da genel yapı gereği hoş olmayan meme görüntüsünde göğüs estetiği önemli rol oynar. Fakat operasyonun içeriği ve yapıldığın yerin büyük önemi vardır. Bu nedenle göğüs estetiği öncesi dikkat edilmesi gereken hususlar;

 • Uygulamayı yapacak doktorun tecrübesi ve bu operasyonlardaki başarısı,
 • Operasyonun yapılacağı hastanenin tam teşekküllü olması,
 • Uygulama sonrası alınacak sonuç ile ilgili ayrıntılı bilgi alınması,
 • İşlem sonrasında silikonların 10 yıl süre ile kullanılması,
 • Meme estetiği öncesinde mamografi çektirmek şart olmadığına,
 • Kullanılacak malzemenin de büyüklüğünün ve meme şeklinin doktor ile hastanın karar vermesi şeklinde sıralanabilir.

Göğüs Estetiği Konusunda Bilinmesi Gerekenler

 • Protezlerin garanti nedeni ile deforme olmadan değiştirmeye gerek yoktur.
 • Meme estetiği kansere neden olmaz.
 • Protezin şeklinin damla mı? Yuvarlak mı? Olacağı konusunun meme ve göğüs kafesine göre karar verilmesi gereklidir.
 • Göğüs büyütme operasyonunda da küçültme operasyonunda da herhangi bir iz kalmaz.
 • Göğüs estetiği operasyonları yaklaşık olarak 2 saat sürer. Eğer doktor uygun görür ise aynı gün taburcu edilir.
 • Uzun süreli sorunsuz kullanım için hastanın kaliteli protez seçmesi gereklidir.
 • Operasyon sonrası yaklaşık 4 hafta ödem söz konusu olabilir. Birkaç gün içerisinde ise normal hayata geri dönülebilir.
 • Göğüs estetiğinde FDA onayı bulunan protezler kullanılmalıdır.

Estelot Sağlık Turizm Acentesi

4 Yorum

Georgia Reader

Et rerum totam nisi. Molestiae vel quam dolorum vel voluptatem et et. Est ad aut sapiente quis molestiae est qui cum soluta. Vero aut rerum vel. Rerum quos laboriosam placeat ex qui. Sint qui facilis et.

Aron Alvarado

Ipsam tempora sequi voluptatem quis sapiente non. Autem itaque eveniet saepe. Officiis illo ut beatae.

Nolan Davidson

Distinctio nesciunt rerum reprehenderit sed. Iste omnis eius repellendus quia nihil ut accusantium tempore. Nesciunt expedita id dolor exercitationem aspernatur aut quam ut. Voluptatem est accusamus iste at. Non aut et et esse qui sit modi neque. Exercitationem et eos aspernatur. Ea est consequuntur officia beatae ea aut eos soluta. Non qui dolorum voluptatibus et optio veniam. Quam officia sit nostrum dolorem.

Kay Duggan

Dolorem atque aut. Omnis doloremque blanditiis quia eum porro quis ut velit tempore. Cumque sed quia ut maxime. Est ad aut cum. Ut exercitationem non in fugiat.

Nasıl yardımcı olabiliriz?