Still you Just Better!

Everyday | Every Time

+90 543 631 65 76

Vücut Esteği (Liposuction)

Vücut estetiği denildiği zaman akla yüz dışında ki tüm estetikler gelir. Vücut estetiğinde genellikle en sık tercih edilen meme estetiği ve yağ aldırma estetiğidir.

Herkesin rahatsız olduğu bölge için estetik yaptırması oldukça doğal bir durumdur. Kimi karın bölgesinde ki yağları aldırma işlemi kimi de memelerinin büyük olması nedeniyle estetik yaptırmaktadır. Vücut estetiğini bozan en önemli neden aşırı kilo alıp verme durumudur. Hamilelik de bu durumu etkileyen önemli bir nedendir. Hamilelik esnasında kilo almak ve doğum sonrasında bu kiloların verilmesi bazı yerler de bozulmalara neden olabiliyor. Vücutta meydana gelen sarkma ve çatlaklara göre gerekli operasyonlar yapılabilir.

Vücut estetiği ameliyatından önce doktorunuz size uymanız gereken belli kurallardan bahsedecektir. Sigara ve alkol kullanımınız varsa özellikle karın germe gibi bir ameliyat olacaksanız 2 hafta öncesinden mutlaka bırakmanız gerekir. Ameliyat öncesinde kullanılan her bir ilacın bırakılması gerekir. Enfeksiyon kapılması sonucunda ameliyatın ertelenmesi gerekebilir. Ameliyat öncesinde doktorun size vermiş olduğu programı mutlaka uygulamalısınız. Vücut estetiği ameliyatlarında genellikle lazer ve liposuction yağ aldırma tekniği kullanılır.

Vücut estetiği için yapılan ameliyatlar da doktor tarafından yağ alınacak olan bölge belirlenir. Muayene esnasında radyolojik görüntüler sonucunda buna karar verilir. Sezeryan izi kalmaması için doğru bir şekilde gerekli çizgiler oluşturulur. Özellikle sarkmış ve çatlamış olan bölgeler de yapılan bu işlem ameliyat sırasında gerdirilir. Liposuction uygulanarak fazla olan yağlar da alınmış olacaktır. Herh²angi bir dikiş izi kalmayacağı için işlem kısa sürede yapılmış olacaktır. Genellikle vücut estetiği aynı gün yapılır ve hastaneden taburcu edilir. Ameliyat işlemi yapıldıktan sonra doktorun tavsiyesi üzerine ameliyat yapılan bölgeler de dikkat edilmesi gerekir. Özellikle uzun bir süre spor ve diyet yapılması da önerilmez. Bu durum vücudu yoracağı için genellikle belli bir zaman geçtikten sonra yapılması daha da uygundur. Herhangi bir rahatsızlığınız da varsa bu konuda mutlaka doktora bilgi vermek gerekir. Doktor buna göre size bir program uygulayacaktır.

Liposuction

Birçok kişi, düzenli egzersize ve dengeli bir diyete rağmen doğal olarak parçalanamayan yıkıcı yağ birikintilerinin çıkarılması için liposuction’ı tercih eder. Vücut şekillendirici tedavilerle, liposuction’da olduğu gibi, istenmeyen yağ birikintileri azalır ve böylece vücudun ilgili kısımları özel olarak şekillenir.

Liposuction Tedavisi Nasıl Yapılır?

Yağ, liposuction sırasında dokudan seçici bir şekilde uzaklaştırılır. Vücudun istenen şekle getirilebilmesi için sorunlu alanlar özel olarak ele alınmaktadır. Özellikle kalça, karın, bacaklar ve üst vücuttaki lokal yağ birikintileri ile liposuction kullanılarak mükemmel sonuçlar elde edilebilir. Liposuction için doktorlarımız, yağın dokudan hafifçe çalkalandığı ve daha sonra ince kanüllerle hafif titreştirilerek emme işlemini yapar. Endikasyona bağlı olarak, liposuction, uzman doktorlar tarafından ayakta ya da yatarak tedavi edilir ve duruma bağlı olarak, lokal anestezi altında gerçekleştirilebilir. Daha fazla liposuction tedavisi gerektiren durumlarda genel anestezi gerektirebilir.

Liposuction sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Liposuction’dan sonra, cildi sıkmak için altı hafta boyunca giymeniz gereken özel bir sıkıştırma korse giyeceksiniz. 1-3 gün sonra günlük yaşama kolayca dönebilirsiniz. Bu süre zarfında, güçlü fiziksel aktivitelerden kaçınılmalıdır. Tedavi sonrası altı haftaya kadar spor aktivitelerinden uzak durmanız gerekir. Herhangi bir cerrahi müdalelerde olduğu gibi, etkilenen bölgelerin şişmesi liposuction ile bile kesinlikle normaldir. Ancak, bunlar altı hafta içinde tamamen azalır.

Estelot Sağlık Turizm Acentesi

4 Yorum

Georgia Reader

Et rerum totam nisi. Molestiae vel quam dolorum vel voluptatem et et. Est ad aut sapiente quis molestiae est qui cum soluta. Vero aut rerum vel. Rerum quos laboriosam placeat ex qui. Sint qui facilis et.

Aron Alvarado

Ipsam tempora sequi voluptatem quis sapiente non. Autem itaque eveniet saepe. Officiis illo ut beatae.

Nolan Davidson

Distinctio nesciunt rerum reprehenderit sed. Iste omnis eius repellendus quia nihil ut accusantium tempore. Nesciunt expedita id dolor exercitationem aspernatur aut quam ut. Voluptatem est accusamus iste at. Non aut et et esse qui sit modi neque. Exercitationem et eos aspernatur. Ea est consequuntur officia beatae ea aut eos soluta. Non qui dolorum voluptatibus et optio veniam. Quam officia sit nostrum dolorem.

Kay Duggan

Dolorem atque aut. Omnis doloremque blanditiis quia eum porro quis ut velit tempore. Cumque sed quia ut maxime. Est ad aut cum. Ut exercitationem non in fugiat.

Nasıl yardımcı olabiliriz?