Still you Just Better

Everyday | Every Time

+90 543 631 65 76

Sakal Ekimi

Yaralanma, yanık veya başka bir sebep sonucu bir bölgede sakalın çıkmaması ya da seyrek/az çıkması sonucunda sakal ekimi operasyonuna ihtiyaç duyulmaktadır. Ameliyat izleri sonrasında oluşan sakal kayıplarında da sakal ekimi yapılabilir. Sakal ekimi genetik olarak dökülmeyen bölge olan ense bölgesinden alınan kişinin kendi saçları ile yapıldığı için, ekim sonrası doğal görünüm kazanılacak ve hasta kalıcı sakallara kavuşmuş olacaktır. Operasyon fue saç ekimi operasyonunda yapıldığı gibi yapılmaktadır. Ense bölgesinde genetik olarak dökülmemek üzere kodlanmış saç kökleri, sakal ekimi yapılacak yerde açılan kanallara yerleştirilir.

Sakal bıyık gibi erkekler arasında hem aksesuar olarak hem de çeşitli sosyal statülerin simgesi olarak kullanılmaktadır.

Sakal Ekimi Sonrası Yüzün İyileşmesi

Sakal ekiminden hemen sonra iğne bastırılan noktalarda kırmızı kan lekeleri oluşacaktır. Aynı durum bıyık ekimi için de geçerlidir. İlk banyodan sonra bu lekeler temizlenecektir. İlk düzelme bu sırada görülmektedir. Yeni ekilen kıl köklerinin beslenmesi için vücut uyum sürecine girecek ve yüz bölgesinde kan akışını arttıracaktır. Bu nedenle yüzde kızarıklıklar olacaktır. Sakal bıyık ekimi sonrasında deri altında oluşan bu küçük kızarıklıklar da bir ile iki hafta içerisinde tamamen iyileşecektir. İlk aşama da ekilen sakallar şok dökülme ile tamamen dökülecektir. 4- 8 sonra bu sakallar tekrar çıkacak ve bu şekilde sakal ekimi süreci tamamlanmış olacaktır.

Yanık ve Yara İzi Sakal Ekimi Uygulamaları

Yanık ve Yara izleri için de sakal ekim işlemleri yapılabilir. Öncelikle kişinin klinik incelemeleri yapılarak ne kadar sıklıkta ve hangi yöntemle Ekim yapılacağına karar verilir. Yanık ve Yara izlerinin kapatılması için de etkili bir yöntem olarak sakal ve bıyık ekimi yapılmaktadır. Bu izlerin olduğu bölgede dikkatli bir şekilde yapılacak olan incelemelerden sonra kesinlikle doğru karar verilerek uygulamalar yapılacaktır.

Sakal Ekimi Sonrası Ne Olur?

Sakal bıyık ekimi sonrasında vücutta herhangi bir izni kalmıyor. Kişinin bünyesine uygun olan tekniğe uzman hekim tarafından karar verilip, dikkatli bir şekilde işlem yapıldığı için oldukça başarılı sonuçlar elde ediliyor. Sakal ekimi sonrasında da olduğu gibi bıyık ekimi sonrasında da bir iki hafta sürecek olan kızarıklıklar oluşabilir. Ekilen sakal ve bıyık köklerinin vücuda uyum sağlanması ile bu kızarıklıklar geçiyor. Ayrıca sakal ekimi sonrasında şok dökülme yaşanmaktadır. Bu şok dökülme sonrasında tekrar çıkan tüm sakal kökleri en etkili görünümü oluşturacaktır. 4 ile 8 ay sonra tamamen kişinin mevcutta var olan sakallarını farksız olan sakallar oluşacaktır.

Estelot Sağlık Turizm Acentesi

4 Yorum

Georgia Reader

Et rerum totam nisi. Molestiae vel quam dolorum vel voluptatem et et. Est ad aut sapiente quis molestiae est qui cum soluta. Vero aut rerum vel. Rerum quos laboriosam placeat ex qui. Sint qui facilis et.

Aron Alvarado

Ipsam tempora sequi voluptatem quis sapiente non. Autem itaque eveniet saepe. Officiis illo ut beatae.

Nolan Davidson

Distinctio nesciunt rerum reprehenderit sed. Iste omnis eius repellendus quia nihil ut accusantium tempore. Nesciunt expedita id dolor exercitationem aspernatur aut quam ut. Voluptatem est accusamus iste at. Non aut et et esse qui sit modi neque. Exercitationem et eos aspernatur. Ea est consequuntur officia beatae ea aut eos soluta. Non qui dolorum voluptatibus et optio veniam. Quam officia sit nostrum dolorem.

Kay Duggan

Dolorem atque aut. Omnis doloremque blanditiis quia eum porro quis ut velit tempore. Cumque sed quia ut maxime. Est ad aut cum. Ut exercitationem non in fugiat.

Nasıl yardımcı olabiliriz?