Still you Just Better!

Everyday | Every Time

+90 543 631 65 76

Kaş-Bıyık Ekimi

Kaş Ekimi

Kaş ekimi genellikle seyrek kaşlı kadınların ya da herhangi bir nedenden ötürü kaşlarında dökülme yaşayan kişilerin başvurduğu bir ekimdir. Kaş ekimi yöntem olarak saç ekiminden farklı değildir ve aynı şekilde genellikle FUE yöntemi ile yapılmaktadır. Operasyon yaklaşık olarak iki saat sürmekte ve lokal anestezi altında yapılmaktadır. Merkezimizde bulunan özel bir lokal anestezi cihazı sayesinde acısız ve ağrısız bir şekilde lokal anestezi işlemi yapılmaktadır. Ekilen kaşlar kişinin ense bölgesindeki donör bölge diye adlandırılan alandan alınmaktadır. Alınan kökler kaş bölgesinde uygun yönlerle açılan kanallara tek tek yerleştirilmektedir.

Kaş ekiminden sonra ekilen kaşlar yaklaşık 10 gün sonra şok dökülme dediğimiz sürece girmekte ve tamamına yakını dökülmektedir. Bu gerçek sadece kaş ekiminde değil tüm ekimlerde geçerlidir. Dökülen kaşlar tekrardan 3 ay sonra yavaş yavaş çıkmaya başlamakta ve 5. ayın sonunda tam olarak çıkmış olmaktadır. İyi bir görüntüye 5. ayın sonunda ulaşmak mümkündür.

Kaş ekiminden sonraki süreçte hastalarımızın en çok şikayet ettiği konu ekilen köklerin saç kökü olmasından ötürü sürekli büyüme eğiliminde olmasıdır. Ekilen kökler saç kökleridir ve genetiğinde sürekli uzama olduğundan sürekli bakım ve uzamasından ötürü kesime ihtiyaç duymaktadır. Kaş ekimi yaptırmak isteyen hastalarımıza bu durum hakkında mutlaka ön bilgilendirme yapmaktayız. Genellikle hastalarımızın bu konu hakkında bilgi sahibi olmadıklarının ve ekilen kaşların diğer kaşlarla aynı uzunlukta kalacaklarına inandıklarını gözlemlemekteyiz.

Hilal kaşlar, gür bıyıklar için ESTELOT

Bıyık Ekimi

Sakal bıyık gibi erkekler arasında hem aksesuar olarak hem de çeşitli sosyal statülerin simgesi olarak kullanılmaktadır.

Yaralanma, yanık veya başka bir sebep sonucu bir bölgede sakalın çıkmaması ya da seyrek/az çıkması sonucunda sakal ekimi operasyonuna ihtiyaç duyulmaktadır. Ameliyat izleri sonrasında oluşan sakal kayıplarında da sakal ekimi yapılabilir.

Estelot Sağlık Turizm Acentesi

4 Yorum

Georgia Reader

Et rerum totam nisi. Molestiae vel quam dolorum vel voluptatem et et. Est ad aut sapiente quis molestiae est qui cum soluta. Vero aut rerum vel. Rerum quos laboriosam placeat ex qui. Sint qui facilis et.

Aron Alvarado

Ipsam tempora sequi voluptatem quis sapiente non. Autem itaque eveniet saepe. Officiis illo ut beatae.

Nolan Davidson

Distinctio nesciunt rerum reprehenderit sed. Iste omnis eius repellendus quia nihil ut accusantium tempore. Nesciunt expedita id dolor exercitationem aspernatur aut quam ut. Voluptatem est accusamus iste at. Non aut et et esse qui sit modi neque. Exercitationem et eos aspernatur. Ea est consequuntur officia beatae ea aut eos soluta. Non qui dolorum voluptatibus et optio veniam. Quam officia sit nostrum dolorem.

Kay Duggan

Dolorem atque aut. Omnis doloremque blanditiis quia eum porro quis ut velit tempore. Cumque sed quia ut maxime. Est ad aut cum. Ut exercitationem non in fugiat.

Nasıl yardımcı olabiliriz?