Still you Just Better !

Everyday | Every Time

+90 543 631 65 76

Gülüş Tasarımı

Gülüş Tasarımı Nedir?

Gülüş dizaynı, estetik konseptinin ön önemli unsurudur. Bu nedenle, estetik diş hekimliği gülüşe odaklanır. Gülüş dizaynı, dişleri tasarlamaktan daha öte bir anlam ifade eder. En güzel gülüşü yakalamayı amaçlar. Gülüş ise, yaşa göre değişir. Bu nedenle, yaşa göre estetik gülüş yakalamak gerekir. Gülüş tasarımında dişler önemlidir, ancak, sadece dişler dikkate alınmaz. Estetik diş hekimliği uygulamalarında; burun, yüz, yanak, çene, dudak, ten rengi ve yaş gibi kriterler dikkate alınarak planlama yapılır.

Diş estetiği konusunda bilgi verebilmek için önce estetik hakkında açıklama yapmak gerekir. Ancak, estetik üzerinde herkesin birleştiği bir tanım henüz bulunabilmiş değildir. “Estetik” kelimesinin, Yunanca, duyular, duyum, algı, duygu ile algılamak anlamlarını içeren “aisthesis” veya “aisthanestathai” kelimelerinden geldiği düşünülmektedir. Estetik için, duygu bilimidir demek yanlış olmayacaktır. Estetiğin bir anlamı da güzel dir.

Estetik diş hekimliği uygulamaları ile dişlerin şekli, bununla beraber kişinin gülüşü ve yüzündeki ifade değişir veya değiştirilebilir. Dişlerin sağlığı veya şeklinden dolayı gülüşü kişiye negatif bir etki katıyorsa, uygulamalar ile yüzün şekli, gülüşü ve kişinin karşı tarafa bıraktığı intiba pozitife döner.

Estetik diş hekimliği, gülüşünden memnun olmayan veya daha farklı, daha estetik, daha güzel bir gülüş beklentisi içinde olan herkese uygulanabilir.

Estelot Sağlık Turizm Acentesi

4 Yorum

Georgia Reader

Et rerum totam nisi. Molestiae vel quam dolorum vel voluptatem et et. Est ad aut sapiente quis molestiae est qui cum soluta. Vero aut rerum vel. Rerum quos laboriosam placeat ex qui. Sint qui facilis et.

Aron Alvarado

Ipsam tempora sequi voluptatem quis sapiente non. Autem itaque eveniet saepe. Officiis illo ut beatae.

Nolan Davidson

Distinctio nesciunt rerum reprehenderit sed. Iste omnis eius repellendus quia nihil ut accusantium tempore. Nesciunt expedita id dolor exercitationem aspernatur aut quam ut. Voluptatem est accusamus iste at. Non aut et et esse qui sit modi neque. Exercitationem et eos aspernatur. Ea est consequuntur officia beatae ea aut eos soluta. Non qui dolorum voluptatibus et optio veniam. Quam officia sit nostrum dolorem.

Kay Duggan

Dolorem atque aut. Omnis doloremque blanditiis quia eum porro quis ut velit tempore. Cumque sed quia ut maxime. Est ad aut cum. Ut exercitationem non in fugiat.

Nasıl yardımcı olabiliriz?