Still you Just Better!

Everyday | Every Time

+90 543 631 65 76

Saç Ekimi

Saç dökülmesi, azımsanamayacak sayıda erkeğin ortak problemidir. Yaş ilerlemesinden genetik yapıya, stresten kötü beslenme alışkanlıklarına ve hastalıklara kadar birçok sebebi olabilecek durum, dış görünüşü direkt etkilediğinden dolayı erkekler için önemli bir sıkıntı yaratabilmektedir. İlerleyen tıp bilimi ise, bu önemli soruna saç ekimi yöntemi ile çare bulmuştur. Günümüzde birçok erkeğin saç sıklaştırma ya da yeni saçlara kavuşma amacı ile tercih ettiği ve doğru kişilere doğru şekilde uygulandığında oldukça tatmin edici sonuçlar verebilen saç ektirme sürecini, genel olarak aşağıdaki başlıklar altında detaylandırabiliriz.

PRP Tedavisi ile kelliğe son!

PRP tedavisi, kendi kanınızın özel bir işlemden geçirilerek, akyuvarlarının ve trombositlerinin ayrılması sonucunda elde edilir ve seyrelmiş bölgeye enjekte edilir. Toplam 30-40 dk süren bu işlemde, herhangi bir acı duyulmaz ve iz oluşmaz. PRP teknolojisi saç tedavilerinde özellikle saç dökülmelerine karşı kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra artık PRP Destekli Saç Ekimi yöntemi ile saç ekimi işleminde de olumlu sonuçlar vermektedir. Bu uygulamanın temeli, doku yenilenmesine dayanmaktadır. 15 – 20 günde, bir kez olmak üzere, 4 seans ve 1 ay arayla 2 seans, yani toplam 6 seans olarak uygulama yapılması tavsiye edilir. Sonra, her yıl uygulama bir kaç defa, tek seans olarak tekrar edilmektedir. Artık sizde yaşıtlarınızla aranızdaki farkı görmeye başlayacaksınız. Saç ekimi esnasında saç kökleri nakil için PRP’li özel bir solüsyonda bekletilerek canlılıklarını korumasına katkıda da bulunulmaktadır. PRP’nin saç ekimi sonrası iyileşme sürecini de kısalttığı bilinmektedir.

Saç Ektirme Yöntemleri – Aşamaları

Saç ekimi için kullanılan iki popüler yöntem FUT (Foliküler Ünite Transplantasyonu) ve FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) ’dir. Saçlı derinin çıkartılmasını içeren ve iz bırakan FUT yöntemi, günümüzde tavsiye edilmemektedir. Bunun yerine çok daha başarılı olan FUE yöntemi önerilir. FUE yönteminde, kişinin saç analizi yapıldıktan ve ekim yapılacak bölge belirlendikten sonra, başın arkasında bulunan, dökülme olmayan bölgeden (kulak arkası gibi) alınan kökler, mikromotorlar ile ekimin yapılacağı bölgeye transfer edilirler. Bu operasyonda, ekilen köklerin yönü, yüksek önem taşıyan faktörler arasındadır. Lokal anestezi ile yapılan, 4 – 8 saat arası bir zaman alabilen FUE yöntemi, FUT yönteminin aksine ekim yaptıran kişilerde kalıcı bir iz bırakmaz ve iyileşme süresi daha kısadır.

Estelot Sağlık Turizm Acentesi

4 Yorum

Georgia Reader

Et rerum totam nisi. Molestiae vel quam dolorum vel voluptatem et et. Est ad aut sapiente quis molestiae est qui cum soluta. Vero aut rerum vel. Rerum quos laboriosam placeat ex qui. Sint qui facilis et.

Aron Alvarado

Ipsam tempora sequi voluptatem quis sapiente non. Autem itaque eveniet saepe. Officiis illo ut beatae.

Nolan Davidson

Distinctio nesciunt rerum reprehenderit sed. Iste omnis eius repellendus quia nihil ut accusantium tempore. Nesciunt expedita id dolor exercitationem aspernatur aut quam ut. Voluptatem est accusamus iste at. Non aut et et esse qui sit modi neque. Exercitationem et eos aspernatur. Ea est consequuntur officia beatae ea aut eos soluta. Non qui dolorum voluptatibus et optio veniam. Quam officia sit nostrum dolorem.

Kay Duggan

Dolorem atque aut. Omnis doloremque blanditiis quia eum porro quis ut velit tempore. Cumque sed quia ut maxime. Est ad aut cum. Ut exercitationem non in fugiat.

Nasıl yardımcı olabiliriz?